Jak uzyskać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie?

Równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie to nic innego jak pH na poziomie od 7,35 do 7,45. Takie wartości gwarantują brak dyskomfortu trawiennego i optymalną pracę układu jelitowo-żołądkowego.

Uzyskanie równowagi kwasowej jest trudne w momencie kiedy odżywiamy się nieregularnie i niezdrowo. Wszak, to właśnie nieprawidłowości w diecie są przyczyną zakwaszenia. Jak sobie z tym radzić? Co zrobić, aby odkwasić organizm?

Istnieje kilka skutecznych rozwiązań, które pozwolą uzyskać całkowitą równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Dieta zasadowa
Dieta zasadowa to dieta, która bogata jest w owoce i warzywa oraz soki świeżo wyciskane. Pozbawiony cukru, tłuszczów i mięsa jadłospis jest bardzo skuteczny, ale wymusza radykalną zmianę w sposobie odżywiania. Dieta zasadowa, aby była efektywna musi być stosowana przez kilka tygodni.

Soda oczyszczona
Jednym z najsilniejszych produktów odkwaszających i oczyszczających organizm jest soda. Należy pić co najmniej jedną szklankę płynu (1 łyżka sody) każdego dnia, by zauważyć efekty po kilkunastu dniach stosowania.

Ocet jabłkowy
Podobną efektywnością co soda oczyszczona, może pochwalić się mikstura oparta na occie jabłkowym. Ta substancja działa bardzo podobnie – oczyszcza i odkwasza organizm.

Suplementy diet
Odkwasić organizm można także przy wykorzystaniu gotowych suplementów diet. Oparte są one zwykle na tzw. superfoods, czyli super żywności. W przypadku odkwaszania najlepiej sprawdzają się takie substancje jak spirulina oraz chlorella.

 

Nasza propozycja na odkwaszanie: SPIRULIN PLUS
Doskonałym, wygodnym i przede wszystkim skutecznym sposobem na odkwaszanie organizmu jest Spirulin Plus. To połączenie wyżej wymienionych superfoods – spiruliny oraz chlorelli. Ponadto, w składzie znajdą Państwo lucernę siewną, pokrzywę zwyczajną, cynk oraz mniszek lekarski.

Według badań – ponad 90% konsumentów zadowolonych jest z tego preparatu. Nie może to dziwić – taka kompozycja składników po prostu nie może być nieskuteczna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*