Sposoby na cellulit na udach

Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa w obrębie skóry właściwej. Jej struktura do złudzenia przypomina tzw. skórkę pomarańczową. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy najważniejsze przyczyny oraz najskuteczniejsze sposoby na cellulit występujący w okolicach ud.

Cellulit na udach – skąd się bierze?

Wpływ na występowanie cellulitu na udach może mieć bardzo duża liczba czynników kształtujących. Poniżej pokrótce przedstawiamy te najważniejsze.

Nieprawidłowa pielęgnacja skóry – a właściwie, nieodpowiednie odżywianie skóry od wewnątrz (zły dobór kosmetyków, zbyt rzadkie dostarczanie niezbędnych minerałów i witamin).

Nieprawidłowe odżywianie – nieodpowiednie nawyki żywieniowe mogą skutkować wystąpieniem zmian skórnych w postaci cellulitu. Niedobory w takie substancje jak cynk, krzem, witaminy – znacznie osłabia skórę i tworzy warunki do rozwoju przeróżnych zmian.

Obcisłe ubrania – zbyt duży ucisk na skórę, utrudnia przepływ krwi (osłabia ukrwienie), czego konsekwencją jest tzw. skórka pomarańczowa.

Zaburzenia hormonalne – zmiany w gospodarce hormonalnej odpowiedzialne są za różnego rodzaju objawy, w tym także za cellulit.

Otyłość – wzrost wagi, to także wzrost tkanki tłuszczowej. To zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo występowania cellulitu.

Najlepsze sposoby na cellulit na udach

Cellulit na udach występuje zdecydowanie najczęściej. Inne miejsca nie są aż tak narażone na występowanie tego defektu. Jak zatem poradzić sobie z cellulitem w tym miejscu?

Usuwanie cellulitu możliwe jest przy zastosowaniu domowych receptur, a mianowicie – zmianie odżywiania i pielęgnacji skóry zmienionej chorobowa. Zaleca się:

  • realizację zabiegów peelingujących (pobudzają krążenie krwi)
  • realizację zabiegów odżywiających
  • wzmożenie aktywności fizycznej
  • zmianę nawyków żywieniowych
  • ograniczenie noszenia obcisłych ubrań
  • suplementację kompleksów minerałowo-witaminowych

Cellulitu można sie pozbyć także przy wykorzystaniu zabiegów medycyny estetycznej. Szczególnie skuteczna okazuje się mikrodermabrazja lub mezoterapia igłowa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*