Jak wybielić zęby? Najlepsze domowe sposoby

Białe zęby to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To element, który ma ogromny wpływ na wizerunek i atrakcyjność danej jednostki. Nie dziwi zatem fakt, że tak wiele osób zainteresowanych jest wybieleniem zębów.

Wybielanie to zabieg, który można zrealizować w gabinetach stomatologicznych. Laseroterapia czy naświetlanie lampą Beyond – to tylko część z spośród tego co oferują dentyści. Niestety, tego typu rozwiązania nie należą do najtańszych. Za zabiegi tego typu zapłacić musimy od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W pełni zrozumiałe jest to, że nie każdy może pozwolić sobie na tak duży wydatek.

Domowe sposoby na białe zęby

Kilka rozwiązań wykorzystywanych jest od wielu pokoleń. Wszak, kiedyś technologia nie pozwalała na zabiegowe wybielanie zębów. Poniżej prezentujemy pokrótce dwa, najczęściej wykorzystywane produkty do wybielania zębów w domu.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to środek spożywczy, którego właściwości wykorzystywane są do oczyszczania organizmu. Związek ten wpływa również na przebarwienia i żółte zęby. Niestety, działa tak silnie, że może również doprowadzać do uszkodzeń szkliwa o czym przekonują stomatolodzy. To preparat, który nigdy nie będzie rekomendowany przez tę grupę zawodową.

Skuteczność sody jest bardzo wysoka. Pozwala wybielić zęby o kilka odcieni. Nie mniej jednak, czy dla urody warto ryzykować zdrowiem i kondycją swojego uzębienia? Decyzja należy do Ciebie.

Sok z cytryny

Alternatywnym i znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wybielanie zębów jest zastosowanie soku z cytryny. Właściwości kwasu cytrynowego są równie silne, a ich degradujący wpływ jest o wiele mniejszy (ale także istnieje).

Kwas cytrynowy skuteczny jest w przypadku zażółceń i przebarwień każdego stopnia. Efekty stosowania to poprawa o nawet kilka odcieni. Nic więc zatem dziwnego, że ludzie tak ochoczo korzystają także i z tej metody.

Warto jednak pamiętać, że kwasy owocowe (w tym cytrynowy) mogą niszczyć szkliwo. Dlatego też nadmierne korzystanie z tej formy wybielania jest ryzykowne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*