Depilacja okolic bikini – która metoda jest najlepsza?

Skóra w okolicach bikini jest niezwykle wrażliwa, dlatego też zabiegi depilacyjne trzeba przeprowadzać z odpowiednią delikatnością. Nie każda z popularnych metod sprawdzi się przy usuwaniu owłosienia z tych miejsc.

Metody depilacji okolic bikini

Spośród wszystkich zabiegów depilacyjnych, największą popularnością cieszą się trzy:

  • usuwanie włosów przy pomocy ostrza
  • depilacja laserowa
  • depilacja woskowa (brazylijska)

Każda z wyżej wymienionych metod ma swoje plusy i minusy. W dalszej części artykułu odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące tychże metod.

Depilacja okolic bikini – jak często?

Częstotliwość usuwania włosów z okolicy bikini zależna jest oczywiście od wyboru konkretnej metody. Po depilacji laserowej włosy znikają nawet na kilka lat, po goleniu – odrastają po tygodniu. Z kolei efekty depilacji woskowej utrzymują się maksymalnie kilka tygodni.

Czy depilacja jest bolesna?

Depilacja laserowa przy wykorzystaniu najnowszej aparatury nie jest bolesna i nie powoduje podrażnień. W przypadku depilacji woskowej – zabieg sprawia trochę bólu, ale przy odpowiednim doświadczeniu i technice można ograniczyć go do absolutnego minimum. Z kolei golenie jest bezbolesne, ale skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i podrażniona.

Koszty depilacji okolic bikini

Najdroższym rozwiązaniem (seria niezbędnych 6-8 sesji) jest depilacja laserowa. Całkowity koszt to około 1500-2000 złotych. Depilacje woskową przeprowadzimy za 100-300 złotych, a golenie możemy uskutecznić już za kilka złotych (koszt maszynki jednorazowej).

Która metoda jest najlepsza?

Wszystko jednoznacznie wskazuje na fakt, iż to depilacja laserowa jest metodą najlepszą. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Niestety, jest to rozwiązanie nie na każdą kieszeń. Na ten drogi zabieg potrzeba przeznaczyć sporą kwotę, ale z całą pewnością warto.

Na drugim miejscu znajduje się depilacja woskowa. Jej największą wadą jest ewentualny dyskomfort, a zaletą – najlepszy stosunek cena-trwałość.

Na ostatnim miejscu – golenie, czyli zabieg, który gwarantuje minimalną trwałość. Ma jednak swoje zalety – przeprowadzimy go bardzo szybko i bardzo tanio.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*