Dieta i trening… czyli jak schudnąć?

Producenci wszelakich suplementów bardzo często podają informacje, które mają na celu omamić potencjalnego konsumenta rzekomą skutecznością danego preparatu. Alarmujemy: „cudowne” specyfiki nie istnieją. Odchudzanie w każdym przypadku powinno być oparte o dietę oraz trening. Suplementy mogą stanowić jedynie dodatek do diety.

Dieta odchudzająca – czyli co jeść, by schudnąć?

Zmiana nawyków żywieniowych to pierwszy krok do lepszej sylwetki. To właśnie od jadłospisu powinniśmy rozpoczynać walkę o lepszą sylwetkę.

Dieta odchudzająca powinna charakteryzować się:

  • ilością posiłków większą niż pięć
  • ilością wody równą minimum 3 litrów/dobę
  • bilansem odpowiadającym generowanemu zapotrzebowaniu
  • pełnowartościowością konsumowanych produktów

Należy przy tym pamiętać, że posiłki muszą być zdrowe, a pełen bilans diety uwzględniać musi nie tylko węglowodany, białko oraz tłuszcze, ale także minerały i witaminy.

Trening odchudzający – jak ćwiczyć, by schudnąć?

Aktywność fizyczna to bardzo ważny element odchudzania. To właśnie podczas treningu zachodzi proces wykorzystywania materiału zapasowego odłożonego w organizmie w postaci tłuszczu.

Trening odchudzający powinien charakteryzować się:

  • regularnością (3-6 sesji treningowych w ciągu tygodnia)
  • odpowiednim doborem ćwiczeń (najlepiej ćwiczenia o charakterze aerobowym)
  • długością sesji nie mniejszą, aniżeli 30 minut

Warto także zauważyć, że trening na odchudzanie powinien zakładać obciążenie treningowe odpowiednie dla motoryki i kondycji organizmu. Nie każdy organizm jest bowiem zdolny do takiego samego wysiłku.

Suplementacja na odchudzanie – jak wspomagać trening i dietę?

Suplementy odchudzające są skuteczne tylko i wyłącznie wtedy, gdy stosujemy je jako asystę dla diety oraz treningu. To ważny element, który może doprowadzić do uzyskania efektów lepszych o nawet sto procent. Oznacza to, że tempo odchudzania może wzrosnąć dwukrotnie.

Wybierając suplementy należy kierować się opiniami, recenzjami i rzetelnymi badaniami. Nie warto sugerować się reklamami, które zwykle nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistymi efektami, które można osiągnąć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*